O czym przeczytasz na blogu?

Znajdziesz tu przede wszystkim wyjaśnienia aktualnych, obowiązujących przepisów, regulujących kwestie spadkowe. Wyjaśniam też zmiany, jakie wprowadziła ostatnia nowelizacja. Nie wszystkie informacje znalezione w Sieci są napisane rzetelnie. Dlatego w tym miejscu, na moim blogu, otrzymujesz wiedzę z pierwszej ręki – od adwokata, dla którego sprawy spadkowe są codzienną praktyką. Wyjaśniam tu zawiłe przepisy, pokazuję przykłady rozwiązań, przytaczam niektóre sprawy, którymi się zajmowałam i rozprawiam z mitami, jakie narosły wokół prawa spadkowego.

Jak korzystać z bloga?

Przede wszystkim czytaj najnowsze wpisy, bądź na bieżąco i subskrybuj 🙂
Jeśli szukasz konkretnego zagadnienia, skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej w kolumnie po prawej stronie. Znalezienie większej ilości informacji na ogólne spadkowe tematy, ułatwią kategorie tematyczne. Blog jest podzielony na następujące kategorie:

 

Niektóre zagadnienia przedstawiam na infografikach. Sądzę, że w ten sposób łatwiej będzie Ci zrozumieć prawo spadkowe. W końcu większość z nas jest wzrokowcami 🙂 Infografiki znajdziesz przy wpisach na blogu oraz na fanpage’u bloga na Facebooku: abc spadków.

Kolejnym ułatwieniem jest, dostępny na blogu, słowniczek pojęć spadkowych. Zamieściłam w nim krótkie definicje tych pojęć, które najczęściej pojawiają się w tekstach, które dotyczą prawa spadkowego. Jeśli w którymś wpisie nie wyjaśnię znaczenia danego pojęcia, zapewne jego krótka definicja znajdzie się w słowniczku.
spadki - definicje najważniejszych pojęćDostęp do słowniczka masz z prawej kolumny strony oraz z treści wpisów. Terminy prawa spadkowego są w tekstach wyróżnione kolorem i podlinkowane. Wystarczy, że najedziesz kursorem na interesujący Cię wyraz, a pojawi się jego skróconą definicja. Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do podstrony z szerszym wyjaśnieniem. Proste, prawda?

 


Pytaj i jeszcze raz pytaj

Ten blog jest dla Ciebie. Zadawaj pytania w komentarzach i na Facebooku – postaram się na nie, w miarę możliwości, jak najszybciej odpowiedzieć. Jeśli potrzebujesz pilnie się ze mną skontaktować, napisz prywatną wiadomość lub zadzwoń (tu znajdziesz dane kontaktowe).

Pamiętaj, że blog spadkowy zawiera porady i wyjaśnienia, dotyczące głównie ogólnych, typowych, najczęściej spotykanych przypadków. Zatem każdą sprawę powinno się rozpatrywać indywidualnie. Dlatego każdorazowo jak najdokładniej opisz swoją sytuację, stan faktyczny. Dzięki temu będę mogła szybciej Ci pomóc.